تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب : ۱۵۶۱۹
جالب است ۰
اکو انتخاب گزارش می دهد؛

رکوردشکنی قیمت بنزین در بازار آمریکا

قیمت بنزین در آمریکا سر به فلک کشیده و هزینه متوسط هر گالن بنزین به بیش از 4 دلار و 17 سنت رسیده است.
رکوردشکنی قیمت بنزین در بازار آمریکا
به گزارش «اکوانتخاب» به نقل از راشاتودی، قیمت بنزین در ایالات متحده در بحبوحه افزایش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی به بالاترین حد خود رسیده است که این امر عمدتا به نگرانی موجود در عرضه نفت در بازارهای جهانی به دلیل تحریم ها ضد روسی در پی حمله این کشور به اوکراین رخ داده است.

بر اساس داده های انجمن خودرو آمریکا که قیمت های بنزین را در بیش از 60 هزار پمپ بنزین در سراسر آمریکا بررسی می کند، میانگین قیمت بنزین  به 4 دلار و 17 سنت در هر گالن(3.8 لیتر) فراتر رفته است.

این میزان بلاشک بالاترین میانگین هزینه سوخت در تاریخ ایالات متحده است و رکود بالاترین افزایش قیمت بنزین که در سال 2008 به ثبت رسیده بود را شکست، قیمت بنزین در آن سال در پمپ بنزین ها به ازای هر گالن 4 دلار و 1 سنت بود.

افزایش قیمت ها در پمپ در بحبوحه افزایش سرسام آور قیمت نفت رخ می‌دهد. شاخص جهانی نفت خام برنت روز سه شنبه 7.3 درصد افزایش یافت و به 132دلار و 28 سنت در هر بشکه رسید.

 قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 7.6 درصد افزایش به 128 دلار و 51 سنت در هر بشکه رسید.
 
قیمت نفت و بنزین در بازارهای جهانی به دلیل ممنوعیت واردات نفت از روسیه توسط آمریکا و اروپا و همچنین تاخیر در مذاکرات بر سر توافق هسته ای با ایران، از 130 دلار در هر بشکه فراتر رفته‌اند.

انتهای پیام/
 
منبع : اکو انتخاب
https://ecoentekhab.ir/vdcb90b8.rhbs8piuur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما