تاریخ انتشار :شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۱۴۷۷۴
جالب است ۰
ایران سالانه 1 میلبیون تن برنج وارد می کند به همین دلیل مسئولین وزارت جهاد کشاورزی به دنبال خودکفایی در تولید این محصول هستند.
ایران به دنبال خودکفایی در تولید برنج
به گزارش اکو انتخاب؛ ایران در 15 سال گذشته تلاش کرده همواره در زمینه تولید برنج به خودکفایی برسد به طوری که در سال 84 و سکانداری محمدرضا اسکندری بر وزارت جهاد کشاورزی وعده خودکفایی برنج مطرح شد ولی با این حال در سال 91 به صورت رسمی اعلام شد که طرح خودکفایی برنج به سرانجام مطلوب نرسیده است.

آخرین آمار گمرک حاکی از آن است که در 8 اهه نخست سال جاری بالغ بر 958 هزار تن برنج به ارزش تقریبی 818 میلیون دلار وارد کشور شده که از لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 23 درصدی را تجربه کرده است.

در همین خصوص جمیل علیزاده شائق، دبیر انجمن برنج می گوید: بخشی از این واردات از طریق تهاتر نفت با هندوستان وارد کشور می شود چون چاره ای دیگر برای این امر ندارد.

می توانیم خودکفا شویم

سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه یک میلیون تن برنج به کشور وارد می‌شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که کشور در تولید برنج دارد نباید واردات برنج داشته باشیم و با طرحی که در سه استان شمالی داریم، با افزایش دوره کشت به راحتی می‌توان مقدار مورد نیاز کشور را تولید کرد.

وی با اشاره به انعقاد قرارداد میان جهاد کشاورزی و قرارگاه سازندگی خاتم برای افزایش تولید برنج، بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم که از محل تهاتر نفت سه میلیارد دلار یا مبلغی بیش از ۹۰ یا ۱۰۰ میلیارد تومان برای این منظور طی ۵ سال هزینه شود و توافقات اولیه انجام شده و در این سفر ۷۰۰ میلیارد تومان برای این کار گذاشته شده است.

آیا می توان به خودکفایی رسید؟

رضا صادقی، کارشناس مسائل کشاورزی در خصوص خودکفایی برنج در کشور به اکو انتخاب گفت: هم اکنون نیاز کشور به برنج 3 میلیون 200 هزار تن است که دو میلیون و 100 تن آن در کشور تولید و مابقی آن به کشورمان وارد می شود.

وی افزود: بدون شک ایران می تواند با اجرای برنامه های از جمله کشت قراردادی برنج و حمایت از کشاوزان به انحا مختلف از جمله تامین نهاده های کشاورزی با قیمت های مناسب به این هدف نائل شود.

این کارشناس مسائل کشاورزی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت برنج در کشور و بارندگی های مناسبی که در شمال کشور امسال رخ داده؛ با یک برنامه ریزی درست می توان خودکفایی را تا چند سال آینده در کشور متصور باشیم.

گفتنی است براساس گزارش مرکز آمار ایران، مصرف سرانه برای هر ایرانی ۳۵ کیلوگرم محاسبه شده که با توجه به جمعیت ۸۳ میلیون نفری نیاز مصرفی برنج کشور 3200 هزار تن است. خوداتکایی در تولیدات غذایی، از اهداف اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

متولیان تولید در کشور با تأکید بر این موضوع می‌گویند با توجه به این سیاست‌ها، خودکفایی در تولید منحصر به زمانی محدود نخواهد بود و در سال‌های بعد هم تداوم دارد.

برخی فعالان بخش تولید معتقدند افزایش تولید برنج به‌خاطر بارندگی‌های مناسبی بود که ابتدای امسال در کشور شاهد آن بودیم و ممکن است تولید برنج در سال‌های بعد رشدی نداشته باشد.
 
 
 
 
 
https://ecoentekhab.ir/vdcc0mqs.2bq0m8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما