تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب : ۱۵۷۷۵
جالب است ۰
گروه راه و مسکن: معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در پی تقاضای ایرلاین‌های داخلی تعداد پروازهای فوق العاده نوروز به ۹۰۰ سورتی افزایش یافت.
پروازهای فوق العاده نوروز به ۹۰۰ پرواز افزایش یافت
به گزارش «اکوانتخاب»، حسن خوشخو در نشست خبری تشریح پروازهای نوروز ۱۴۰۱ اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی هواپیمایی کشوری پروازهای فوق‌العاده برای ایام نوروز پیش رو به ۹۰۰ پرواز داخلی افزایش یافت که این تعداد پرواز جدا از پروازهای برنامه‌ای است.

وی افزود: به همین تعداد (۹۰۰ پرواز فوق‌العاده) جهت پروازهای خارجی مجوز صادر شده که عمدتاً به مقصد بغداد و نجف و پروازهای عتبات عالیات است.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: پیش از این از سوی این سازمان تعداد پروازهای فوق‌العاده برای ایام نوروز ۴۸۴ پرواز اعلام شده بود اما در حال حاضر ۹۳۴ مجوز برای پروازهای خارجی نوروزی در نظر گرفته شده که ۸۱۳ مجوز آن برای ایرلاین‌های داخلی به مقاصد بین‌الملل و ۱۲۱ مجوز پرواز خارجی نیز به ایرلاین‌های غیرایرانی اختصاص داده شده است.

خوشخو تصریح کرد: ایرلاین‌های ایرانی می‌توانند با مجوز دریافتی از سوی سازمان هواپیمایی کشور ۸۸۹ پرواز داخلی در ایام نوروز انجام دهند.

این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری آغاز پروازهای نوروزی پیش رو را ۲۵ اسفند امسال و پایان آن را ۱۵ فروردین سال آینده عنوان کرد.

وی ادامه داد: اگر تقاضای مازاد در مجوزهای صادر شده از سوی مسافران در ایام نوروز داشته باشیم، سازمان هواپیمایی کشوری این امکان را دارد تا به ایرلاین هایی که با رعایت ایمنی، امنیت و خدمات رسانی به مسافران پروازهای خود را انجام داده باشند، مجوز پرواز فوق‌العاده جدید صادر کنیم.

منبع: مهر
https://ecoentekhab.ir/vdcenf8z.jh8nfi9bbj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما