تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب : ۱۵۷۶۱
جالب است ۰
گروه کشاورزی: اتحادیه و انجمن‌های سراسری مرغداران گوشتی، جوجه یک‌روزه و مرغ تخمگذار میهن در نامه‌ای به سران قوا پیشنهاداتی برای نحوه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده‌های طیور مطرح کردند.
پیشنهاد تولیدکنندگان درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
به گزارش «اکوانتخاب»، اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه و اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغداران گوشتی ایران در نامه‌ای خطاب به  ابراهیم رئیسی  رئیس‌جمهوری،  محمدباقر قالیباف  رئیس مجلس شورای اسلامی و  اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در خصوص حذف ارز ترجیحی و آثار آن در صنعت دام و طیور کشور نوشته‌اند: در حال حاضر تعداد ۶۳۰ واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی ۱۸ هزار واحد تولیدی مرغ گوشتی و ۲۰۲۰ واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار در صنعت طیور کشور برای تأمین جوجه یک‌روزه، مرغ و تخم‌مرغ مشغول به فعالیت می‌باشند که علاوه بر ایجاد اشتغال فعال برای بخش بزرگی از آحاد جامعه نقش حیاتی در تأمین پروتئین موردنیاز مردم و امنیت غذایی کشور دارند.

در ادامه این نامه، برای حذف ارز ترجیحی پیشنهادات زیر مطرح شده است:

۱- تغییر نرخ ارز در ۶ ماهه دوم سال به دلیل وجود شرایط مطلوب‌تر برای تطبیق تولیدکننده با تغییرات کلان به‌صورت مرحله‌ای و تدریجی به‌گونه‌ای که ارز یکی از نهاده‌ها حذف و در مرحله بعدی نهاده دیگر حذف شود و یا نهاده‌های مشمول ارز ترجیحی میزان ۵۰ درصد کاهش یابد و ۵۰ درصد باقیمانده با ارز نیمایی عرضه شود.

۲- تدوین برنامه مصوب و آماده اجرا برای حمایت از تولیدکننده در سه محور تأمین سرمایه در گردش، خرید تضمینی و پرداخت مشوق‌های صادراتی.

۳- تعیین زمان دقیق و چگونگی اجرای اصلاح نظام یارانه‌ای کشور جهت اطلاع و برنامه‌ریزی فعالین بخش

لازم به ذکر است تشکل‌های ملی صنعت طیور کشور آمادگی خود را جهت شرکت در نشست‌های کارشناسی و همه گونه همکاری و همراهی با دولت محترم در راستای سربلندی کشور و تأمین پروتئین موردنیاز مردم اسلامی اعلام می‌کند.

منبع: ایرنا
https://ecoentekhab.ir/vdcjvaev.uqeimzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما