تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب : ۱۵۷۴۶
جالب است ۰
رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران در گفت‌وگو با «اکوانتخاب» مطرح کرد؛

کاهش تولید از دلایل گرانی آجیل و خشکبار/ تمایل به خرید آجیل نوروز هست اما توان خرید نیست

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران معتقد است که کاهش تولید از دلایل گرانی آجیل و خشکبار نوروز است.
کاهش تولید از دلایل گرانی آجیل و خشکبار/ تمایل به خرید آجیل نوروز هست اما توان خرید نیست
به گزارش «اکوانتخاب» مصطفی احمدی در گفتگو با خبرنگار ما کاهش تولید را از دلایل گرانی آجیل و خشکبار دانست و گفت: گرانی آجیل و خشکبار از نیمه سال به دلیل کاهش تولید رخ داده و مربوط به شب عید نیست.

احمدی با بیان اینکه مردم تمایل به خرید آجیل دارند اما متاسفانه توان خرید ندارند، گفت: قیمت این محصول از شب یلدا تا به امروز ثابت مانده و آنقدر بالا هست که دیگر کشش افزایش قیمت ندارد.

بیشتر بخوانید:

تولید آجیل و خشکبار نصف شد

وی تصریح کرد: برخی از اقلام آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته است اما موردی نمیتوان به قیمت همه محصولات اشاره کرد به عنوان مثال پسته جزو اقلام محصولاتی است که نسبت به سال گذشته خیلی افزایش قیمت نداشته است.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران از کاهش خرید آجیل نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت:  خرید آجیل شب عید جزو آخرین خرید های مردم است و 25 اسفند به بعد تقاضای خرید افزایش می یابد لذا ارایه آمار میزان فروش نسبت به سال گذشته هنوز زود است  اما در مجموع خرید اجیل نسبت به سال گذشته کم بوده است.

خشکبار نمایشگاهی درجه سه است

وی در مورد کیفیت آجیل و خشکبارهای عرضه شده در برخی نمایشگاه ها که با قیمت کمتری به فروش می‌رسد، گفت: کیفیت اجیل و خشکبار در نمایشگاه ها، عرضه های ماشینی و در میادین و تره بار نامناسب و محصول درجه دو و سه است.

احمدی با بیان اینکه نرخ اجیل در اتحادیه آجیل و خشکبار رویتی محاسبه و درجه بندی می شود؛ افزود: آجیل و خشکبار متنوع است و برای محاسبه حتما رویت می شود؛ به عنوان نمونه ایران70 نوع پسته دارد و یک نوع آن اکبری است و این هم خود به 30 مدل تقسیم می شود.

 رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران کیفیت محصولات در نمایشگاه ها را مردود دانست و افزود :به دلیل شرایط کرونا اتاق اصناف به هیچ یک از نمایشگاه های بهاره مجوز نداده و محصولات ارائه شده در آن برای ما پذیرفتنی نیست.

قیمت آجیل عید نوروز اعلام شد

به گزارش اکوانتخاب سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران امروز اعلام کرد هر کیلوگرم آجیل شیرین مخلوط شامل پسته احمدآقایی خام، مغز بادام، بادام زمینی، نخودچی دو آتیشه خام، کشمش سبز پیکانی، برگه قیصی سکه‌ای، فندق با پوست خام و انجیر خشک با قیمت ۱۵۴ هزار تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

هر کیلوگرم آجیل شور مخلوط مشتمل بر پسته احمدآقایی شور، مغز بادام، بادام زمینی، نخودچی دو آتیشه شور، تخمه کدوی دو آتیشه، تخمه جابانی و فندق با پوست شور نیز با قیمت ۱۶۶ هزار تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/
منبع : اکوانتخاب
https://ecoentekhab.ir/vdccemqs.2bqp08laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما