تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۶
کد مطلب : ۱۵۴۳۴
جالب است ۱
مشاور رئیس اتحادیه املاک تهران در گفتگو با «اکوانتخاب» مطرح کرد؛

ثبات قیمت مسکن با اجرای نهضت ملی مسکن در کشور/ توجه به وضعیت اجاره بها در ماه‌های آتی

گروه راه و مسکن- مشاور رئیس اتحادیه املاک تهران معتقد است که دولت سیزدهم با اتخاذ تدابیری درباره ساخت سالیانه یک میلیون مسکن توانست از افزایش لجام گسیخته خانه جلوگیری کند و نهادهای ذی‌ربط باید به کنترل اجاره‌بها در ماه‌های آتی اهتمام ورزند.
ثبات قیمت مسکن با اجرای نهضت ملی مسکن در کشور/ توجه به وضعیت اجاره بها در ماه‌های آتی
درخصوص ثبات قیمتی ایجاد شده در بازار مسکن طی دو ماه اخیر و بررسی عوامل تاثیرگذار بر این بازار، علیرضا احمدیان، مشاور رئیس اتحادیه املاک تهران در گفتگو با اکوانتخاب اظهارکرد: چندین عامل در ثبات قیمت مسکن و حتی کاهش آن در چندماه اخیر وجود دارد. عزم دولت سیزدهم درباره ساماندهی و هدایت و مدیریت موضوعات مربوط به حوزه مسکن در چندماه گذشته به چشم آمد و برنامه‌های اولویت دار دولت جدید هم در این حوزه قراردارد که برای مثال می‌توان به طرح ملی مسکن در دولت جدید اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: 

ثبات در بازار مسکن با اجرای طرح نهضت ملی

میزان سرمایه مردمی در نهضت ملی مسکن اعلام شد


وی افزود: دولت نوپای رئیسی توانست با گرانی و به‌ویژه زمین‌خواری‌های شمال کشور مبارزه کند و این اقدامات در ایجاد شرایط کنونی بسیار موثر و ارزشمند بود. موضوعاتی همچون مالیات بر خانه‌های خالی نوعی تلنگر را بر محتکران مسکن وارد می‌کند و جدیت مجلس در این خصوص سبب ورود بسیاری از خانه‌های خالی در چرخه بازار شده است. اگر بخواهیم مسائل مربوط به امور بین‌الملل را در ثبات بازار مسکن دخیل دهیم قطعا به کاهش قیمت ارز می‌توانیم اشاره کنیم و مذاکرات وین تاثیر مستقیمی بر ثبات این بازار نداشته است.

مشاور رئیس اتحادیه املاک تهران بیان کرد: رکود شدید ساختمان و مسکنی که الان وجود دارد حاصل قیمت‌های نجومی در گذشته است و این مورد به کاهش قدرت خرید در جامعه دامن زده و فروشندگان این نشانه را به‌خوبی دریافت کردند و قیمت‌های پیشنهادی خود را کاهش دادند. امروزه نگاه به مسکن به عنوان کالایی سرمایه‌ای است و دولت باید تمهیداتی بیاندیشد که از مدار سوداگرایانه کاملا خارج شود و وضعیت اقتصادی مردم هم به گونه‌ای نیست که در سال آینده دوباره با رشد چندبرابری اجاره بها مواجه شوند.

احمدیان توضیح داد: دولت، مجلس و تمام دستگاه‌های ذی‌ربط باید به بهترین شکل تلاش کنند تا سال آینده با افزایش اجاره‌بها روبه‌رو نباشیم و این موضوع کنترل شود. اگر این حوزه اصلاح شود قطعا سایر بخش‌های اقتصادی هم رو به بهبودی حرکت می‌کنند.
 
انتهای پیام/
منبع : اکوانتخاب
https://ecoentekhab.ir/vdcgtt9q.ak9nw4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما